еМагазин

Tag : уназадување

Свет ТОП СТОРИИ

„Огромно влошување“: Ковид-19 го уназади животниот век, стандардот и образованието за пет години, се вели во извештајот на Обединети нации

Редакција
Очекуваниот животен век, образованието и животниот стандард на населението се вратија на нивото од 2016 година, поради пандемијата на Ковид-19, се предупредува во Извештај на...