еМагазин

Tag : уништени

Локално ТОП СТОРИИ

Овошните насади во Преспа се 100 проценти уништени

Редакција
Според првичните проценки од терен во Долна Преспа предизвикана е голема материјална штета, но за среќа нема човечки жртви, ниту повредени. Во овој регион овошните...