еМагазин

Tag : Унковски

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Најдоброто од Македонија ја „крчка“ Бушава азбука 2

Редакција
Една од најпознатите македонски актерки и професорка Синоличка Трпкова на својот фејсбук профил објави фотографии од екипата која работи на Бушавиот буквар, новиот серијал продолжение...