еМагазин

Tag : Љупчо Шврговски

Македонија

„Таргет-Тврдина“: Свиркачот Лазаревски првпат влегол во системот за прислушување во 2008 година

Редакција
Со вкрстено испрашување од одбраната на „свиркачот“ Ѓорѓи Лазаревски, од МВР, во Кривичниот суд почна денешното рочиште за предметот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)....