еМагазин

Tag : Љупчо Тодоровски Упа

ЖИВОТ

Почина актерот Љупчо Тодоровски-Упа

Редакција
Актерот Љупчо Тодоровски-Упа почина на 65 години по компликации од Ковид-19. Тој во 1983 дипломира актерска игра на Факултетот за драмски уметности во класата на...