еМагазин

Tag : увиство

Локално

Подигнато обвинение за едно од грозоморните убиства во Струмица

Редакција
Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци. Него обвинителството го товари дека на 7...