еМагазин

Tag : вицегувернерки

Бизнис

Емилија Нацевска и Ана Митреска се именувани за вицегувернери на НБРМ

Редакција
Во рамки на 60. седница на Собранието, на 18 октомври 2018 година, за вицегувернери на Народната банка беа именувани Емилија Нацевска и Ана Митреска, кои...