еМагазин

Tag : виолетово

ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Еколошки инцидент во Охрид, реката Грашница обоена виолетово

Редакција
Еколошки инцидент се случи денеска во Охрид, при што реката Грашница што се влева во Охридското Езеро од попладнево е обоена во виолетова боја. Засега...