еМагазин

Tag : вируис

Македонија

51 лице починало од Ковид-19 надвор од болница

Редакција
Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) заклучно со 18. октомври покжуваат дека 51 лице во Македонија починало од Ковид-19 надвор од болница. „Педесет и...