еМагазин

Tag : Вишо јавно обвинителство

Македонија ТОП СТОРИИ

Избран нов шеф на Вишото јавно обвинителство Гостивар и на пет основни јавни обвинителства

Редакција
Советот на јавни обвинители на продолжението на 70-тата седница, денеска за шеф на Вишото јавно обвинителство Гостивар, го избра Фарик Арслани. Во трка беа тројца...
Македонија

Изборот на нов шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје одложен за идниот понеделник

Редакција
Советот на Јавни обвинители изборот на нов шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје го одложи за следната недела, в понеделник. Почетокот на денешната седумдесетта седница...