еМагазин

Tag : владеење на правото

Бизнис

Арсовска: Владеењето на правото треба да е над политиката

Редакција
Претседателкатана Сојуз на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска по најавата дека изборите се договорени на 15 јули, порача дека економијата и функционирањето на институциите во континуираните изборни...