еМагазин

Tag : Влади

Свет

Трамп криел плаќања на странски влади кон неговиот хотел во Вашингтон

Редакција
Компаниите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се обидоа да скријат исплати од повеќе милиони долари од странски влади кон неговиот непрофитен хотел во центарот...