еМагазин

Tag : владиката Петар

ЖИВОТ

Невакцинираните се потенцијални самоубијци, а тие нема да влезат во царството небесно, вели владиката Петар

Редакција
Нашата црква не е против оние што не сакаат да се вакцинираат од оправдани здравствени причини, но ние сме за тоа дека секој треба да...