еМагазин

Tag : Владимир Ендровски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина актерот Владимир Ендровски

Редакција
На 60-годишна возраст почина актерот Владимир Ендровски. Веста ја соопшти НУ Македонски народен театар. – Со огромно жалење ја споделуваме веста за заминувањето на нашиот...