еМагазин

Tag : Владимир Глигоров

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина економистот и политиколог Владимир Глигоров, син на Киро Глигоров

Редакција
На 78-годишна возраст вчера во Виена ненадејно почина познатиот економист и политиколог Владимир Глигоров, син на Киро Глигоров, првиот претседател на Република Македонија, јави дописникот...