еМагазин

Tag : влекач

Локално

Почина возач по излетување од пат со влекач „Даф“

Редакција
На 14.08.2019 година во 18,45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во с.Дрма, поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с.Петровец Д.Т.(36) од с.Ржаничино-скопско...