еМагазин

Tag : Војминовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Избега еден од осудените за нападот на пратеникот Зијадин Села во Собранието

Редакција
На Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села, судот денеска му одреди мерка „притвор“ откако не беше пронајден...