еМагазин

Tag : водостои

ЖИВОТ

УХМР: Зголемен водостојот на реките, можни локални излевања

Редакција
Врнежите во текот на изминатите 24 часа предизвикаа зголемување на водостојот на реките низ земјава, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Најголемо зголемување на водостојот,...