еМагазин

Tag : Волино

Спорт

Детали од МВР: Навивачи од село Волино направиле хаос на натпреварот меѓу Сатеска и Црно буки

Редакција
На 08.09.2019 во с.Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с.Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17.05 ч. поради незадоволство...