еМагазин

Tag : возачки испит

Македонија

Практичниот дел од возачкиот испит ќе се полага пред двочлена комисија до крајот на годината

Редакција
Владата, денеска, ја донесе Уредбата со законска сила за дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата...
Локално

Бизарен обид за фалсификат: Му ветил награда за да му положи возачки испит

Редакција
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.Р.(26) од село Глумово, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ и против М.С.(30)...