еМагазин
Image default
Бизнис

„Технокомерц“ оствари добивка од 1,1 милион денари за девет месеци

„Технокомерц“ АД Скопје во периодот јануари-септември оствари добивка од 1,1 милиони денари, што е намалување од 84 отсто во однос на истиот период минатата година, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МЗТ Пумпи оствари добивка од 910.000 денари

Никола Осило

Тендер тежок 2,5 милиони денари: Агенцијата за лекови купува три автомобили

Никола Осило

Генералниот секретаријат на Владата распиша тендер за набавка на информатичка опрема вреден 108.000 евра

Никола Осило