еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 250.000 евра: „Македонски шуми“ купува теренски возила

„Македонски шуми“ Подрачна единица – Скопје распиша тендер за набавка на теренски возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 15.380.000 денари или околу 250.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што изјавија при гласањето Силјановска Давкова, Пендаровски и Иванов?

Никола Осило

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ: Имавме изборна кампања со низа прекршувања, а генерално мирен изборен ден

Редакција

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Редакција