еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден скопјанец по пад од велосипед на Водно

На 06.08.2019 во 21,30 часот било пријавено дека на локален пат Скопје – Водно Г.А.(39) од Скопје управувајќи велосипед „Крос“, изгубил контрола и паднал, при што се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во комплексот клиники “Мајка Тереза“, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крими-филм во Кичево: Дилерот пред полицијата ја фрлал дрогата во тоалет

Никола Осило

Скопјанка пријавила напад врз двете ќерки

Никола Осило

Откриена граната од Првата светска војна при ископ во Битола

Никола Осило