еМагазин
Image default
Да помогнеме

Тетовец починал во Малта, потребни се средства за транспорт

Шеесет и едногодишниот Зоран Велјановски од Тетово починал во Малта каде бил на привремена работа. Тој починал од срцев удар, а сега семејството се соочува со потреба од помош Зоран да биде донесен во Тетово и погребан.

-За пренесување на телото се потребни средства од околу четири илјади евра што нашето семејство ги нема веднаш да ги обезбеди. Апелирам хуманите граѓани доколку се во можност да донираат средства, информира неговата ќерка Маја Исовска.

Трансакциска сметка на Маја Исовска е во Халк банка со бројот 270-7000342500.67.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Доволно мака за „тетката со кибритчињата“: Да помогнеме, да и олесниме

Редакција

(Фото) Се бара хакер да го хакне телефонот на исчезнато момче, мајката моли за помош

Редакција

Донација на играчки, сликовници и книги за деца на кои им е потребно

Редакција