еМагазин
Image default
Локално

Тетовец со воздушна пушка повреди дете: Пукал бидејќи го нервирала вревата

Еден малолетник е повреден откако 76-годишно лице пукало со воздушна пушка од својот балкон бидејќи му сметала вревата од деца кои си играле пред зградата, соопшти СВР Тетово.

Полицијата го привела тетовецот, а малолетникот бил пренесен во Клиничката болница во Тетово.

Се работи на расчистување на случајот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од граничен премин го спровеле директно во затвор

Никола Осило

Од утре се отвора за сообраќај патниот правец Охрид-Ресен преку Галичица

Редакција

Мигранти од Пакистан завршиле со убодни рани и повреди по меѓусебна тепачка

Никола Осило