еМагазин
Image default
Локално

Трагедија: Петгодишно девојче се удави во Маркова Река

Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река.

-На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, Скопско, петгодишно девојче, додека играло со други деца, а нејзините родители присуствувале на свадба, паднало во Маркова Река. Лекар од ИМП констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, соопшти МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излегол од автомобил и му го застрелал кучето

Никола Осило

Нападнато момче во паркот „Жена Борец“: Го расекле со нож откако не им дал пари

Никола Осило

Родител нападнал наставник бидејќи му го избркал детето од час

Никола Осило