еМагазин
Image default
Локално

Жена пронајдена почината на улица во Скопје

На 09.02.2019 година околу 08,30 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Македонско Косовска бригада-4“ била пронајдена почината В.Н. (78), информира МВР.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Маргини“: Инцидентот со девојчето е резултат на долгогодишно игнорирање на насилството во училиштата

Редакција

Дежурни пунктови за деца во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров

Редакција

Тешка сообраќајка во Скопје: Со мотоцикл удрил во жена и побегнал

Никола Осило