еМагазин
Image default
Македонија

„Тревник“ одложен поради здравствени проблеми на Латас

Денешното рочиште за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 29 март поради отсуство од здравствени причини на првообвинетот Драган Павловиќ Латас.

Неговата адвокатка Анита Бегова до судот достави лекарска потврда дека Латас е на боледување поради воспаление на средно уво.

Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три викенд-куќи во Зелениково.

Според СЈО, обвинетите изградиле три викенд-куќи во општина Зелениково без одобрение за градење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судијката Оља Ристова изземена од предметот „Титаник 3“ на СЈО

Редакција

Столтенберг не успеа да го разубеди Мицкоски за договорот со Грција, ќе успеат ли Курц и Меркел

Редакција

Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николовски нема да му плати 500 евра на Вице Заев за клевета

Редакција