еМагазин
Image default
Бизнис

Трим Ќемали именуван за член на Надзорниот одбор на ТТК Банка

ТТК Банка АД Скопје информира дека Гувернерката на Народна банка издала претходна согласност за именувањето на Трим Ќемали за член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје.

„На ден 6.11.2019 година извршен е упис во надлежниот регистар што се води во Централниот регистар“, соопшти банката преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

14 нови вработувања во Министерството за информатичко општество и администрација

Редакција

Никица Мојсоска Блажевски избрана за главен извршен директор на Македонија2025

Редакција

„Сковин“ во загуба од 117 милиони денари

Никола Осило