еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ директорката на Агенцијата за вработување: „Па нели се 28.000 запослени до сега“

Огромен број реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска дека невработените во земјава не бараат работа односно дека не сакаат да работат со оглед на тоа што ретко се појавуваат на закажаните интервјуа за работа.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во земјата во која полицајки „се удираат“ од пајак: Не чистете отпушоци, може да ве уапсат

Никола Осило

Бруто надворешниот долг на Македонија достигна 8,4 милијарди евра

Никола Осило

„Црвените линии“ омилена реплика на македонските премиери

Никола Осило