еМагазин
Image default
Бизнис

УЈП: Се пролонгира рокот за поднесување ДДВ-пријави

Управата за јавни приходи соопшти дека согласно Законот за даночна постапка, поради отежнатото поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци на 24 и 25 Октомври 2018 година, се известуваат даночните обврзници и сметководителите дека рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавата се продолжува.

„Крајниот рок за поднесување на ДДВ-пријавата (25.10.2018) се продолжува за 2 (два) работни дена, односно крајниот рок за поднесување на ДДВ-04 пријавите ќе се смета 29.10.2018 година“, информираат од УЈП.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Намалени приходите на „Факом“

Никола Осило

Младите најмногу сакаат да работат во јавниот сектор поради сигурноста на работното место и слободното време

Редакција

(Видео) Кој стои зад измамата во „Нефа мебел“ која ја тресе Србија и Македонија?

Никола Осило