еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 432 болни од Ковид-19

Министерство за здравство информира дека се регистрирани 432 оздравени пациенти од Ковид-19: Скопје – 261, Битола – 28, Кавадарци – 24, Куманово – 18, Охрид – 16, Велес – 15, Прилеп – 12, Тетово – 8, Неготино и Кочани – по 6, Гостивар – 5, Ресен, Гевгелија, Струга и Струмица – по 4, Кичево и Радовиш – по 3, Крива Паланка – 2, Штип, Богданци, Свети Николе, Дебар, Берово, Кратово, Крушево, Македонски Брод и Дојран – по 1.

Вкупната бројка на оздравени е 283.908.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бројката на починати лица од Ковид-19 надмина 9.000: Во изминатото деноноќие починале седуммина

Нови 378 случаи на Ковид-19 од 2.560 тестови, 58 се реинфекции

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

45% од населението над 65 години е вакцинирано со барем една доза вакцина

Редакција

Агенцијата за стоковни резерви купи пченица од “Млин Аргулица“ за 2,1 милиони евра

Редакција

Нов раст: 126 случаи на заболување меѓу здравствени работници

Редакција