еМагазин
Image default
Локално

Убиецот на угостителот во Кичево се обидел да силува и стружанка

Убиецот на сопственикот на угостителскиот објект „Гурман“ во Кичево и уште едно лице се осомничени за обид за силување и разбојништво во Струга.

СВР Охрид соопшти дека поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „силување во обид“ и „разбојништво во обид“, криминалистичката полиција при полициската станица од Струга, до надлежното Јавно обвинителство поднела кривична пријава против Ј.Х. (47) од гостиварското село Ќафа и М.Р.(25) од Пеќин, Република Албанија.

„Казненото дело го извршиле на 31 декември минатата година околу 18 часот, во спортска обложувалница лоцирана на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга. Откако заминале сите присутни во обложувалницата, двајцата пријавени физички ја нападнале вработената К.М.(38) од Струга, а потоа и го барале клучот од касата“, стои во соопштението на полицијата.

На пријавениот Х.Ј. од гостиварското село Ќафа, на 2. јануари, изречена му е мерка притвор во траење од 30 дена, поради сторено казнено дело „убиство“ извршено на 29 декември минатата година во угостителски објект во Кичево.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неколку малолетници тепале дете во скопско училиште

Приведен скопјанец кој нападнал полицаец на булевар „Србија“

Никола Осило

Кривична пријава за семејно насилство во Крива Паланка

Никола Осило