еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ветуваат трамваи за намалување на загадувањето, а одат со 5 возила придружба на работа“: Твитер реакции

По кој знае кој пат трамвај повторно е ветување за справување со загадувањето во Скопје.

Дали Скопјани овојпат навистина ќе добијат трамвај ќе биде познато следниве недели, за кога од Град Скопје најавија дека ќе почнат да ја градат трасата за истиот.

Во меѓувреме темата разбирливо е хит на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шилегов: Град Скопје пред Нова Година ќе почне со изградба на траса за трамвај

Владата ќе го “спасува“ Скопје од загадување со електричен трамвај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Телелинк“ го доби тендерот на АЕК за набавка на опрема за Центарот за сајбер безбедност вреден 205.000 евра

Редакција

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Владата за резервација на авиобилети вреден 20 милиони денари

Никола Осило

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Велес за привремени вработувања вреден 9 милиони денари

Никола Осило