еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Австриските крави се збунија: Во август паѓа снег како сред зима

Глобалното затоплување очигледно ја менува климата, а нема подобар доказ за тоа од видеото на кое се гледа како паѓа снег во Австрија во август со интензитет како во зимските месеци.

Снегот во Австрија ги збуни и кравите кои се навикнати во овој период од годинава да пасат на ливидатите.

VIDEO

Zbunjene krave! U Obertauernu u Austriji snijeg pada kao u sred zime (podjelite)

Posted by Gorazde Portal on Недела, 26 август 2018

Фото/Видео:Фејсбук/Gorazde portal

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Надминување на вредностите на азотен оксид е регистрирано кај котларата за парно греење во Цементарница Усје, покажува извештајот на Државниот инспекторат за животна средина

Редакција

Детален извештај: Кои компании загадуваат во Скопје, Битола, Струмица, Гостивар и Тетово?

Редакција

Сашо Јанакиевски од „Еко клуб“: Треба да се знае како се направени снимките во „Дрисла“ и кој е вклучен во режијата

Редакција