еМагазин

Tag : Австрија

Македонија

И за влез во Австрија ќе ни треба здравствен сертификат

Редакција
Границите на Австрија се отворени, но за влез во земјата потребен е здравствен сертификат или задолжителен 14-дневен карантин, вели австрискиоит амбасадор Георг Вуцас. – Австриските...
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонските ракометари со пораз од Австрија си заминуваат од Европското првенство

Редакција
Македонските ракометари го завршија настапот на Европското првенство откако денеска загубија од Австрија во последниот меч од групната фаза со 32:28. Нашата репрезентација ќе треба...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има стан во Австрија и кредит од 12,9 милиони денари: Каков имот пријавил министерот Насер Нуредини

Редакција
На веб страната на Државната комисија за спречување корупција е објавен анкетениот лист на новиот министер за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини. еМагазин...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите фатија „сеир“ оти Заев се врати од Австрија со комерцијален лет

Редакција
Селфи фотографиите на премиерот Зоран Заев со патници од авион кој лета од Виена за Скопје станаат хит на социјалните мрежи. Пред неколку дена со...
Свет ТОП СТОРИИ

Австрија: „Падна“ владата на Курц

Редакција
Австрискиот Парламент денеска изгласа недоверба на преодната влада на канцеларот Себастијан Курц. За недоверба гласаа пратениците на Социјалдемократската партија на Австрија (СПО), која го поднесе...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Бомба“ од Ибица ја “стресе“ австриската Влада, вицеканцеларот „фатен“ како бара мито

Редакција
Австрискиот заменик-канцелар и лидер на Слободарската партија, Хајнс Штрахе, главен коалиционен партнер на владејачката партија на канцеларот, Себастијан Курц денеска си поднесе оставка и од владината и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Албанецот од Македонија кој ја уби сопругата во Австрија, бил подржувач на Исламската држава?

Редакција
Австриската полиција го објави идентитетот на Албанецот од Македонија од селото Ласкарци, Општина Сарај, кој ја уби сопругата со нож на паркинг во австрискиот град Тулн,...
Македонија

(Вознемирувачко видео) Македонски државјанин во Австрија со нож си ја убил сопругата на паркинг пред супермаркет

Редакција
Австриските медиуми објавија дека македонски државјанин (36), кој живее во Австрија вчера на паркинг пред супермаркет во Тулн со нож ја убил својата сопруга. Според unzensuriert.at жената има...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Откри ли повторно Александра Заева, каде е на скијање татко и?

Редакција
Ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев, која е активна на социјалните мрежи, на својот Инстаграм објави фотографија од скијање во Солден, ресорт на Алпите во...
Локално

Несекојдневна измама преку Фејсбук: Останал без пари и мобилен откако се јавил на оглас за работа во Австрија

Никола Осило
На 15.12.2018 година во 19,10 часот во Полициска станица Тетово Н.Ш.(28) од Елбасан Р.Албанија пријавил измама извршена од страна на непознато лице, информира МВР. Имено,...