еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Маж се разнесе со експлозив на фудбалски терен во Белгија

Засега неидентификуван маж во Белгија вчера се разнесе со експлозив на фудбалски терен. Според првите информации, човекот носел експлозивен појас на него.

Непознатиот човек се разнел на фудбалски терен во Вервје, град во источниот дел на Белгија.

Во инцидентот нема други повредени.

Градоначалникот на Вервје изјави дека во моментов нема основано сомневање за тероризам и дека се претпоставува дека е поранешен припадник на армијата.

Полицијата започна истрага.

МИА/Фото: AFP/John Thys/видео: Ruptly

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пентагон: САД испраќаат дополнителни 7.000 војници во Германија

Редакција

За да ги ограничат цените, членките на Меѓународната агенција за енергетика пуштаат на пазарот 20 милиони барели нафта од резервите

Редакција

По Крим, Русија наскоро ќе ги припои и самопрогласените републики Доњецк и Луганск, тврди американскиот амбасадор во ОБСЕ

Редакција