еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Новата Мис на светот е од Јамајка, Македонија не учестуваше на изборот

Тони Ен Син (23) од Јамајка е новата Мис на светот.

За Прва придружничка е избрана Офели Мезино од Франција, а за Втора, Суман Рао од Индија.

Изборот се одржа во Лондон.

Јамајка последен пат победи на Мис на светот во 1993 година.

Македонија и оваа година не учестуваше на овој престижен избор.

Фото: Твитер/Тони Ен Син/видео: You tube/Pipe Vlogs

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија ги кажа условите за датум за ЕУ: Скопје да не бара признавање на македонско малцинство

Никола Осило

(Фото) „Мала пажња„: Дизајнирај ја сам својата омилена маица, рамка за слика, чаша…

Редакција

И така СЈО од Титаник, Тортура, Траекторија… до ТАПА“: Твитер за новото законско решение за СЈО

Редакција