еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина Карл Лагерфилд – мајсторот на убавината

Почина еден од најпознатите модни креатори во светот, германецот Карл Лагерфилд.

Тој е роден во Хамбург во 1938 година, во богато германско семејство.

Во Париз емигрирал на 14 години, каде и се прослави како еден од најексцентричните модни креатори.

Тој беше креативен директор на брендот „Шанел“, но имаше и свој моден бренд.

Фото: Benoit Tessier/Reuters/Видео/:Youtube/MadamFigaro/VIP.de

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕСМ склучи договор со Марковски компани вреден 9,2 милиони евра

Редакција

Твитер „полуде“ за изјавата на Џафери: „Крсто Мукоски после мандатот треба директор за јавни набавки да биде“

Редакција

415 од починати 1.986 лица од Ковид-19, биле вакцинирани

Редакција