еМагазин

Tag : Хамбург

Македонија

„Тежок“ криминалец од Македонија осуден на 17 години затвор приведен во Хамбург

Редакција
На 06.04.2021 во Хамбург полициски службеници од Единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка при МВР...
Свет

Рекордни 16 тони кокаин запленети на пристаништето во Хамбург

Редакција
Германските царински службеници соопштија дека на пристаништето во Хамбург заплениле повеќе од 16 тони кокаин, сокриени во контејнери од Парагвај. Ова е досега најголемата запленета...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина Карл Лагерфилд – мајсторот на убавината

Редакција
Почина еден од најпознатите модни креатори во светот, германецот Карл Лагерфилд. Тој е роден во Хамбург во 1938 година, во богато германско семејство. Во Париз...