еМагазин

Tag : креатор

Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесено обвинение за првиот случај „Јавна соба“, вториот се уште е во предистрага

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица на возраст од 32 и 21 година, кои се товарат за кривично дело – Производство...
Македонија ТОП СТОРИИ

„До ова не требаше да дојде„, вели креаторот на vaksajns.mk по информативниот разговор во полицијата

Редакција
По информативниот разговор во полицијата повторно на Фејсбук се огласи Адил Бакиу, креаторот на vaksajns.mk. “Ви благодарам на сите на поддршката, иако до ова не...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина Карл Лагерфилд – мајсторот на убавината

Редакција
Почина еден од најпознатите модни креатори во светот, германецот Карл Лагерфилд. Тој е роден во Хамбург во 1938 година, во богато германско семејство. Во Париз...