еМагазин

Tag : Карл Лагерфилд

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина Карл Лагерфилд – мајсторот на убавината

Редакција
Почина еден од најпознатите модни креатори во светот, германецот Карл Лагерфилд. Тој е роден во Хамбург во 1938 година, во богато германско семејство. Во Париз...