еМагазин

Tag : криминалец

Македонија

„Тежок“ криминалец од Македонија осуден на 17 години затвор приведен во Хамбург

Редакција
На 06.04.2021 во Хамбург полициски службеници од Единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка при МВР...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Осомничен криминалец му испрати новогодишна честитка на јавен обвинител

Редакција
Новата година секогаш можност да се сумираат резултатите и да се оценува досега сработеното, но и да се прават планови за периодот што е пред...
Локално

Приведен криминалец од Тетовско баран со меѓународна потерница за издржување шест години затвор

Редакција
Во тетовското село Требош вчера полицијата привела едно лице кое се барало со меѓународна потерница од Основен суд Тетово. – На 14.12.2020 во 10:30 часот...
Локално

Во Германија уапсен „тежок“ криминалец од Македонија: Се барал со 11 потерници

Редакција
Како резултат на извонредната соработка помеѓу МВР и германската полиција, односно БКА, особено во делот на лоцирање, односно лишување од слобода на лица по кои...