еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Познатиот српски пејач на народни песни Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Кралот на српската народна музика Шабан Шаулиќ загинал утринава во тешка сообраќајна несреќа во Германија, пишува српски „Блиц“.

Според првичните информации, до несреќата дошло по концерт на Шаулиќ, по што тој бил префрлен во болница но им подлегнал на повредите.

Во полицискиот извештај било наведено дека две возила слетале од патот и удариле во банкини.

Извор: blic.rs/ Фото: blijesak.info

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Лила Филиповска во „отмена“ фото-сесија со британски модел

Никола Осило

(Фото) Лила и Мелита во сексипилни изданија на плажа

Редакција

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Редакција