еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Принцот Чарлс позитивен на корона вирусот иако избегнуваше ракување

Чарлс, принцот од Велс е позитивен на корона вирусот, објави Би-би-си.

Симптомите на 71.годишниот принц се карактеризирани со „средна тежина“, но неговата општа здравствена состојба е добра.

Според официјалното сооштение од кралското семејство, тестовите на неговата сопатничка Камила (72), биле негативни, но тие двајцата сега се во изолација во Шкотска.

Интересно е што во изминативе денови, на сите јавни настапи принцот Чарлс избегнуваше ракување и се поздравуваше со „намасте“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

Убава вест од Кина: Се укинаа драстичните ограничувања во покраината Хубеи, жариштето на пандемијата со коронавирусот

12 случаи на заболување со коронавирусот кај здравствени работници во Македонија

Регистрирани првите случаи во Прилеп: Сопружници заболеле од корона вирусот

Фото/Видео:Vanity fair/Youtube/Royal famliy chanel

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+Фото) Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна апликација

Редакција

(ВИДЕО) „Секси-возење“ со Марјана Станојковска

Никола Осило

(ВИДЕО) За што се пее во грчката “Македонија славна“

Редакција