еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Шварценегер, Мадона, Лопез: На познатите „не им лесно“ во корона-карантин

Корона вирусот е присутен во речиси сите земји во светот, а не него не се имуни ниту светски познатите ѕвезди од филмската индустрија и шоу-бизнисот.

Тие ги почитуваат правилата и веќе со недели седат во своите домови. Разликата меѓу „обичните луѓе“ и ѕвездите е што тие во своите мултимилионски домови можат да си дозволат комоција и секаков вид забава што го прави карантинот побезболен.

Така, Арнолд Шварценегер ужива во друштво на мало магаренце и пони коњче кои со велосипед ги брка по неговиот двор.

Мадона не престанува да работи на одржување на своето тело со личниот тренер.

Џенифер Лопез, пак, ужива играјќи безбол во нејзиниот двор со членовите на потесното семејство.

Фото/Видео:Metro/Youtube/Nawayfarer/TypicalcelebgistTV

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Ми фали Груевски како глумец: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре

Редакција

(Галерија) Публиката на „Пиво фест“ во транс: Цеца традиционална гостинка

Редакција

Харви Вајнстин со „евтин надомест“ од 44 милиони долари ги замолчи злоставуваните жени

Никола Осило