еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(ВИДЕО) Славче Таневски, македонскиот дизајнер за автомобили, премиерно во Женева го претстави своето ново дело

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност денеска премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz CLA Shooting Brake (9 минута и 49 секунда од видеото).

Интересно е што својата презентација ја почнува со своите први цртежи од само 2-годишна возраст, кусо објаснувајќи ги своите визуализации за автомобилите.

Инаку, тој е еден од најмладите членови на врвниот тим на дизајнери на Mercedes-Benz каде досега самостојно креираше неколку модели за најстариот автомобилски бренд во светот.

На официјалната презентација претставени се и освежениот GLC, како и новиот Mercedes-AMG GLE 53 и нови дополнувања во семејството EQ на електрични возила на Mercedes-Benz.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП продава запленети автомобили, камиони и автобуси по багателни цени за да наплати данок

Никола Осило

Имаме доказ дека торбата со пари од кај Камчев завршила кај родителите на Боки 13, вели Рускоска

Редакција

Сите детали: Меѓународна криминална група извршила кражби од сефови во Шпаркасе банка и Централна кооперативна банка во Скопје

Редакција