еМагазин
Image default
Свет

(ВИДЕО) Снежен хаос во Канада – наноси од снег повисоки од четири метри

Источниот дел на Канада е погоден од едно од најголемите снежни невремиња во историјата.

Ситуацијата дополнително се влоши со тоа што ветровите достигнаа брзина од 130 километри на час,и во комбинација со обилните врнежи од снег предизвика огромни проблеми во сообраќајот.

Некои снежни наноси се повисоки од четири метри поради што единици на армијата помагаат во расчистување.

Локалните жители смислија име за ситуацијата – „сноумагедон“ – и така ги преплавија социјалните мрежи.

Покрај тоа, видливи се и снимки од луѓе кои буквално копаат надвор од своите домови.

Метеоролозите неделава најавуваат нов снег. Затоа, вонредната состојба останува во сила.

МИА/Фото/видео: Global News

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истрага за измама против „Тесла“ и Илон Маск

Редакција

Столтенберг: Русија ја обновува старата моќ и вложува во разузнавачките служби

Никола Осило

(ВИДЕО) Tројца мртви во напад во трамвај во Утрехт, Холандија, осомничен Турчин

Редакција