еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Тројца патници загинаа, а 180 се повредени при излизгувањето на авионот на „Пегасус ерлајнс“ на истанбулската писта

Тројца патници загинаа, а 180 се повредени при излизгување на авионот на „Пегасус ерлајнс“ на пистата на истанбулскиот аеродром синоќа.

Поради лошите временски услови, силен ветер и дожд, авионот тешко успеал да се приземји, се излизнал од пистата по што трупот се искршил на три дела, а потоа избувнал и пожар.

Авионот се враќал од Измир кон Истанбул.

Видео: You tube/Sarajevo Grad TV/Фото: Пегасус ерлајнс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бојко Борисов: Македонците да запрат со историските игри доколку сакаат во ЕУ

Никола Осило

Ја силувал од деветгодишна возраст: Во Тирана татко 16 години ја злоставувал ќерката

Редакција

Ципрас лобира кај Пахор: Отсега нашиот сосед да го викате „Северна Македонија“

Редакција