еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Весели дневни и ноќни забави на дивиот свет од Шар Планина

Шар Планина е едно од ретките мест во Македонија каде што се уште можат да се видат диви животни како лисиците, дивите свињи, мечките, рисовите, волците и други примероци од дивиот свет.

Доказ за тоа се видеата што ги објави „Sharri bear show“ на кои може да се види како во вечерните часови различни видови животни доаѓаат на локациите каде што им се остава прихрана.

derat e eger

Posted by Sharri Bear Show on Четврток, 20 декември 2018

dhelperat

Posted by Sharri Bear Show on Четврток, 13 декември 2018

macja e eger

Posted by Sharri Bear Show on Четврток, 13 декември 2018

derat e eger

Posted by Sharri Bear Show on Среда, 21 ноември 2018

Фото/Видео:Redfoxforest/Фејсбук/Sharri bear show

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема ни куќа, ни стан, ама има два автомобили: Каков имот пријавил разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Редакција

ДУИ: Граѓаните не дозволија кризни и злонамерени сценарија за државата и за Албанците

Редакција

„Гудиес“ го доби тендерот на МВР за набавка на храна за службените кучиња вреден 114.000 евра

Никола Осило